ICANN is een publieke non-profitorganisatie, vergelijkbaar met een naamloze vennootschap (nv), die met behulp van een 'multistakeholder'-model beleid maakt en beslissingen neemt voor het internet. Met name voor gTLD domeinnamen bepaalt deze organisatie de regels.
De wens om het e-mailadres extra te laten bevestigen was 1 van de 12 'Law Enforcement Recommendations' die de belangenvertegenwoordiger heeft gedaan namens de internationale en nationale politie- en opsporingsdiensten. Sinds 1 januari 2014 is het verplicht om het e-mailadres te laten bevestigen. Op basis van dit besluit zijn wij genoodzaakt je voor jouw gTLD domeinnaam een extra e-mail te sturen om het opgegeven e-mailadres te bevestigen.
*Met gTLD worden domeinnamen van het type generic, generic-restricted of sponsored bedoeld, zoals aangegeven bij IANA (https://www.iana.org/domains/root/db).
Wat is ICANN en waarom moet ik voor ICANN mijn e-mailadres bevestigen?
Bijgewerkt